“İstanbul’da çikolata ziyafeti”

“Chocolate Show Turkey” 24 Mart ‘ta kapılarını açtı. Festival, 26 Mart Pazar akşamına kadar İstanbul Harbiye Askeri Müzesi AFP Salonlarında tatlı severleri bir araya getirecek.

Festivaki ilk gün 3 bin 200 kişi ziyaret ederken çikolata barları, butik pastalar ve heykeller ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. “Chocolate Show Turkey” de sunulan ürünler arasında; çikolata şelaleleri, eşsiz ve özel tarifler ile hazırlanmış el yapımı butik çikolatalar, üç boyutlu pastalar, şekerlemeler, şekerler, lokumlar, kekler ve tartoletler yer aldı.

Türkiye’nin çikolata ve pasta alanında kendini kanıtlamış ünlü şefleri, en iyi tariflerini ve pasta sırlarını 3 gün boyunca ziyaretçilerle paylaşıyor. Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) Milli Takım Şefi ve Gastronomi Derneği Butik Pastacılar Komisyon Başkanı Tuba Geçkil’in; A.B.D. başkanı Donald Trump’ın çikolatadan yaptığı büst heykel çalışması, ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.
Ayrıca TAŞFED (Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu) Milli Takım Şefi Erdal Elveren ve Portakal Ağacı bloggerı Hatice Özdemir, düzenlenen workshoplarda çikolata modelleme bilgilerini, farklı tariflerini ve pasta yapımı püf noktalarını anlattı.

Hafta sonu devam edecek
Festivalin 2. Ve 3. Günü olan Cumartesi ve Pazar günleri Çikolata Ustası Ahmet Çakır, Kemal Özcan ve World Chocolate Master Türkiye 1’ncisi Serdar Çakır “Chocolate Show Turkey” de sevenleri ile buluşacak.

Bir cevap yazın