“Butik Pastacılardan Tatlı Buluşma”

Ege Bölgesi ve İzmir’de butik pasta ve kurabiye imalatı yapan 80 girişimci kadın Konak Best Western Otel’de düzenlenen etkinlikte buluştu.

Geçtiğimiz yıl ilk kez Orkide Yağ’ın Bornova tesisleri ve Atatürk Kültür Merkezi’nde bir araya gelen butik pasta ve kurabiye üreticisi 80 girişimci kadın, Konak Best Western Otel’de düzenlenen etkinlikte ikinci kez buluşmanın heyecanını yaşadı. Emine Kubat, Selma Sarıgöz ve İlknur Işık öncülüğünde ikincisi düzenlenen “Butik Pastacılar ve Kurabiyeciler Buluşması”na sponsor olan 30 firmanın önde gelenlerinden Orkide Yağ’ın Margarin Grubu Ticari Koordinatörü İbrahim Şener, “Butik Pastacılar ve Kurabiyeciler Platformu’nun çalışmalarına destek sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. Biz onların gözlerindeki ışığı gördük. Pastacılığa gönül vermiş girişimci kadınlarımızın çabaları, özverili tutumu ve titiz tavrı sektörün gelişimi, bunun uzantısında da halkımızın daha sağlıklı, lezzetli ürünleri tüketme olanağına kavuşması açısından önemli” diyerek önümüzdeki süreçte desteklerinin artarak devam edeceğini sözlerine ekledi. İbrahim Şener Orkide Yağ’ın; Pastacılık Ürün Grubu’nda İdeal Orkide markası olarak Pastam, Poğaça, Mayalı, Krema, Börek, Vista, Baklavam, Baklavam Gold ve Sade olmak üzere sekiz çeşit ürünü ile sektörün en önde gelen üreticilerinden biri olduğunu vurguladı.

Platformun öncülerinden olan Emine Kubat; sanal ortamda başlayan grup çalışmalarında birçok bilgi alışverişinde bulunduklarını, bu son derece değerli bilgi paylaşımlarının gerçek hayatta da devam etmesi ve arkadaşlıklara dönüşmesini istedikleri için bu etkinliği hayata geçirdiklerini belirtti. Kendilerine destek olan 30 sponsor firmaya etkinliğe renk kattıkları için özellikle teşekkür eden Emine Kubat, “Üçüncü buluşmamızın çok daha büyük bir katılımla gerçekleşeceğinden eminim. Her geçen gün bu mesleğe gönül vermiş yeni arkadaşlarımızın aramıza katılmasıyla çığ gibi büyüyoruz. Birlikteliğimizden doğan güçle sektörün önündeki sorunların hızla aşılacağına inanıyoruz. Platformumuzun çalışmalarına destek olarak sektörün gelişimine katkı sağlayan sponsor firmalarımıza, bize inandıkları için teşekkür ediyoruz” dedi. Konak Best Western Otel’de düzenlenen etkinlik, sponsor firma yetkililerinin konuşmaları ve hediye ürün dağıtımıyla sona erdi.

Bir cevap yazın